+420 775 900 123

Vývoz do Ruska je stále oblíbenější

Český vývoz do Ruska zaznamenává čím dál větší úspěch. Ruská federace a země bývalého Sovětského svazu jsou pro české vývozce perspektivní destinací. Tuzemský vývoz do Ruska jen v letech 2008 až 2012 vzrostl o 50 miliard korun.

Příkladem je ostravská firma Vítkovice Power Engineering, která kromě dodávek hotových výrobků, zabezpečuje vývoz do Ruska i v podobě výrobků pro jadernou a klasickou energetiku. V budoucnu by v Rusku chtěla postavit jadernou elektrárnu.

Velkou příležitost v Rusku vidí i automobilky, které se na vývoz do Ruska zaměřují. Už teď je pro český automobilový trh vývoz do Ruska na třetím místě, časem by mohlo předběhnout i Německo.

České výrobky mají v Rusku stále dobré jméno. Vývoz do Ruska, popř. Číny a přilehlých oblastí obou zemí patří v České republice, podle zjištění ČSÚ, nadále k obchodně mimořádně přitažlivým teritoriím vhodných pro vývoz. Statistické údaje svědčí o tom, že Česká Republika v rámci Střední a Východní Evropy patří k nejdůležitějším obchodně-ekonomickým partnerům Ruska.

Vstup Ruska do Světové obchodní organizace v srpnu 2012 alespoň částečně liberalizoval zahraniční obchod, a tak se průměrné celní zatížení vývozů do Ruska postupně snižuje z původních 10 na 7,8 procenta.

Bez ohledu, že ruská vláda vykázala propad odhadu rychlosti růstu, který klesl na přesnou polovinu. Vývoz do Ruska je však stále na druhém místě a jeho význam pro českou ekonomiku zůstává nadstandardní.

Čeští vývozci se na ruském trhu dobře orientují a jsou pozoruhodně úspěšné v získávání zakázek, i když jednání s ruskými zákazníky nejsou vždy jednoduchá. Rusové jsou zdatní obchodníci a především tvrdí vyjednavači.

Výrobky od českých výrobců jsou stejně kvalitní jako ty ze západu, a většinou i levnější. To však nejsou hlavní rozhodující faktory při obchodním vyjednávání. Stále větší roli při rozhodování o tom, komu zakázku přidělit, hrají i další služby, například výhodné financování importéra nebo právní poradenství.

Češi se na východních trzích umějí prosadit. Avšak zejména v důsledku ekonomické krize pro ně není jednoduché sehnat financování na vývoz do Ruska. Ministerstvo průmyslu a obchodu přitom v rámci naplňování exportní strategie paradoxně tvrdí, že státem podporovaný vývoz do Ruska by měl být omezen.

Na poli exportního financování se nedávno objevila ruská Sberbank, která je na českém trhu teprve rok a zvolna poodkrývá své plány. Ambice v oblasti financování tuzemské produkce především při vývozu do Ruska však neskrývá a rozhodně je nelze označit za malé.

Vývoz do Ruska

Zdroje:

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/223233-ceskym-firmam-se-zalibila-spoluprace-s-rusy-vyvoz-roste/
http://www.tpp-inform.ru/analytic_journal/3524.html
http://sdeleni.idnes.cz/obchodovani-s-ruskem-nabira-moderni-kurz-fpe-/eko-sdeleni.aspx?c=A131107_171453_eko-sdeleni_bar
http://www.irucz.ru/cz/zpravy/1-/102000000000-ceska-republika/000-/0-/102-neuvedeno/25555-cesky-export-do-ruska-jiz/
http://euro.e15.cz/archiv/moskevsky-vitr-968823

Zkušenosti klientů
„V rámci naplňování naší marketingové strategie jsme se rozhodli pro implementaci SEO a PPC. Na základě pozitivních referencí jsme jako poskytovatele těchto služeb zvolili společnost PartnerCIS. Již v prvním měsíci spolupráce jsme s potěšením i my zaznamenali kladné výsledky, které přetrvávají až dodnes. Z tohoto důvodu můžeme těm, kdo hledají profesionálního, efektivního a na potřeby zákazníka rychle reagujícího specialistu v oblasti podpory internetové propagace, firmu PartnerCIS vřele doporučit.“
Alexandr Jernek, M.Sc.
produkt manažer
kešner a.s.

“Rád bych upřímně doporučil agenturu Partnercis, pro jejich profesionální a intuitivní pomoc v otázce zviditelnění naší společnosti na ruském a německém trhu.S prací agentury jsem jako perfekcionista maximálně spokojen. Jsem rád, že se mohu vždy plně spolehnout na tým zkušených odborníků, kteří rozumí tomu, co dělají a dokáží včas reagovat na všechny podněty z trhu tak, aby to bylo přínosem pro naši společnost. Důležitá je také vzájemná diskuze.
Vážím si osobního zájmu majitele společnosti na fungování správy projektů i jednotlivých kampaní.

Určitě rád mohu doporučit všem, kteří si nevědí rady a vyzkoušeli všechny možné alternativy. Partnercis má v rukávu vždy ještě nějaké to eso a zlaté vejce : ) ”

Ing. Zdeněk Blažek, jr.
marketing manager
Dřevojas, výrobní družstvo
Ze světa internetu ..

Google rozběhl testování mobilního indexováníGoogle rozběhl testování mobilního indexováníSpolečnost Google se rozhodla k dalšímu klíčovému kroku – spuštění indexování, které se primárně zaměřuje na mobilní verze internetových stránek. Zobrazit více

Google rozšířil reklamy v AdWordsGoogle rozšířil reklamy v AdWordsZvětšené textové reklamy obsahují nově dva nadpisy. Každý z nich může obsahovat až 30 znaků a popis až 80 znaků. Zobrazit více