+420 775 900 123

VKontakte

Vkontakte (vk.com) je ruská sociální síť, která působí již od roku 2006 a kdybychom ji měli přirovnat k jiné světové sociální síti, shodli bychom se na přirovnání k Facebooku. Jak už napovídá název této ruské sociální sítě, Vkontakte v překladu znamená „V kontaktu“.

Vkontakte

Podobně jako Facebook byla tato nejnavštěvovanější sociální síť v Rusku a Ukrajině vytvořena pro teenagery. V dnešní době již ale můžeme na této sociální síti zaznamenat i starší generace, jelikož celkové uživatelské rozhraní je velmi jednoduché, a to je oproti jiným, složitějším sociálním sítím výraznou výhodou, kterou tyto generaci vítají.

Vkontakte

Díky všem počinům se této rozrůstající síti podařilo koncem roku 2009 předstihnout tehdejšího konkurenta ODNOKLASSNIKI.RU, čímž její popularita rázně vzrostla. Dnes je přeložena také do češtiny a může se pochlubit širokou škálou dostupností překladů světových jazyků.

 VKontakte

K roku 2013 je na Vkontakte registrováno téměř 200 miliónů uživatelů z toho asi 100 tisíc Čechů. Pro zajímavost, na ruském území využívá konkurenci Facebook pouhých 5% populace.