+420 775 900 123

Google

Několik faktů o Google, které vám dosud zřejmě nebyly známy

 Společnost Google 4. září oslavila 15. narozeniny, což je ve světě IT poměrně slušný věk. Tato doba ukázala, že společnost prošla zajímavou cestou od zmatených studentských počátků až po obrovskou kooperaci, která je schopna ovlivnit život každého z nás. A kolik se za tu dobu podařilo shromáždit zajímavých faktů… uvádíme tedy některé z nich.

Google

1. Prvotní vyhledávač se jmenoval BackRub. Jeho sloganem bylo „BackRub – webový prohledávač určený pro cestování po internetu“. Teprve o něco později se Larry a Sergey rozhodli, že pro svou činnost budou potřebovat serioznější a lépe znějící název.

Google

2. Počínaje rokem 2010 Google v průměru „pohlcuje“ jednu společnost za týden. Ve většině případů se jedná o menší, ale perspektivní start-upy.

Google

 

3. První obrázkem v záhlaví Google («doodle») se stal „Hoříčí muž“ (Burning Man). Samotní Brin a Page ji vytvořili v roce 1998, čímž chtěli symbolizovat svou účast na festivalu „Burning Man“ a zároveň svou nepřítomnost v kanceláři. Jedná se o osmidenní akce, která probíhá každoročně poslední pondělí v měsíci srpen ve státě Nevada, během níž se na pustině vystavují všemožná díla současného umění. Festival končí upálením obrovského člověka ze dřeva, odtud vznikl název festivalu.

Google

4. Prvního šéfkuchaře společnost Google přijala ještě tehdy, kdy ve společnosti pracovalo necelých 40 lidí. Jmenoval se Charlie Ayers. Zajímavé je, že proto, aby získal svou funkci, musel kuchař projít konkurzem na přípravu různých jídel, v porotě byli samotní zaměstnanci společnosti Google. Následně Charlie Ayers založil vlastní společnost, která spravuje 10 kaváren v Mount View, v státě Kalifornie. Pracuje v nich řádově 150 lidí.

05_Jazyky

5. Rozhraní Gmail bylo přeloženo do 50 světových jazyků. Mezi ně patří i takové exotické jazyky jako je: velština, baskičtina, malajalámština, telugština atd.

06_Bohaci

6. Poté co společnost začala být veřejnosti známou v roce 2004 se řádově kolem 1000 zaměstnanců společnosti Google stalo milionáři,

07_Maserka

7. Jednou z těchto novopečených milionářek byla také Bonnie Brown, která si opatřila v roce 1999 ve společnosti zaměstnání na pozici masérky za mzdu 450 USD týdně.

08_Zkusimstesti

8. Tlačítko I’m Feeling Lucky (Zkusím štěstí!), které jednoduše přesměruje uživatele na první výsledek ve vyhledávacím seznamu, stojí Google 100 mil. USD ročně, a to v podobě prostředků, ztracených na zobrazení reklamy.

09_Zviratka

9. Google přijímá do pracovního poměru nejen lidi, ale i zvířata. Příkladem je rok 2009, kdy společnost nechala zaměstnat 200 kozlů, aby dali do pořádku zatravněný pozemek kolem sídla společnosti v Kalifornii. Jedná se o jakýsi druh „sekaček“, které zároveň hnojí půdu.

10_Tweet

10. Prvním tweetem od Googlu byla fráze „Zkusím štěstí“, který byl vytvořen ve dvojkovém systému.

11_Firefox

11. Společnost Mozilla dnes získává téměř veškeré své příjmy díky společnosti Google, 300 mil. USD ročně za to, aby vyhledávací systém byl instalován standardně do prohlížečů  Firefox.

12_Podil

12. Zakladatelé společnosti Google Sergey Brin a Larry Page dnes mají ve společnosti 16% podíl.

13_Miliardy

13. Pokud však převedeme těchto 16% podílu na hotovost, tak suma dělá 46 mld. USD.

14_Noogler

14. Nové pracovníky ve společnosti Google nazývají „Noogler“. Naopak bývalý zaměstnanci dostávají přezdívku „Xoogler“.

Zdroj: http://www.imena.ua/blog/14-about-google

Zkušenosti klientů

“Rád bych upřímně doporučil agenturu Partnercis, pro jejich profesionální a intuitivní pomoc v otázce zviditelnění naší společnosti na ruském a německém trhu.S prací agentury jsem jako perfekcionista maximálně spokojen. Jsem rád, že se mohu vždy plně spolehnout na tým zkušených odborníků, kteří rozumí tomu, co dělají a dokáží včas reagovat na všechny podněty z trhu tak, aby to bylo přínosem pro naši společnost. Důležitá je také vzájemná diskuze.
Vážím si osobního zájmu majitele společnosti na fungování správy projektů i jednotlivých kampaní.

Určitě rád mohu doporučit všem, kteří si nevědí rady a vyzkoušeli všechny možné alternativy. Partnercis má v rukávu vždy ještě nějaké to eso a zlaté vejce : ) ”

Ing. Zdeněk Blažek, jr.
marketing manager
Dřevojas, výrobní družstvo
„Sme spokojní ako s kvalitou vytvorených stránok, tak aj so spoluprácou na prebiehajúcej optimalizácii stránok. Vďaka za podporu a spoluprácu tímu PartnerCIS.“
Ing. Kristína Jánošová
Consultant – FOOD
ALS Czech Republic, s. r. o.
Ze světa internetu ..

Google rozběhl testování mobilního indexováníGoogle rozběhl testování mobilního indexováníSpolečnost Google se rozhodla k dalšímu klíčovému kroku – spuštění indexování, které se primárně zaměřuje na mobilní verze internetových stránek. Zobrazit více

Google rozšířil reklamy v AdWordsGoogle rozšířil reklamy v AdWordsZvětšené textové reklamy obsahují nově dva nadpisy. Každý z nich může obsahovat až 30 znaků a popis až 80 znaků. Zobrazit více