+420 775 900 123

Yandex je stále dokonalejší

Populární Yandex všem oznámil, že nyní je možné v jeho obrázcích najít tzv. série. Společnost Yandex přidala do služby „Yandex.Obrázky“ novou funkci vyhledávání sérií zobrazení. Funkce umožňuje nalézt obrázky, které jsou na jedné či jiné webové stránce a vizuálně jsou si vzájemně podobné. Tato zobrazení se pak objevují společně ve výsledcích vyhledávání, v bloku „série“.

Výsledky vašich vyhledávání nebudou už jen sada obrázků s libovolným tématem, ale nyní bude možné obrázky určit podle určité blízké podobnosti.

 Yandex

Fragment hlavní stránky „Yandex.Obrázky“

 Yandex

Výsledky vyhledávání na dotaz „Jak postupně nakreslit sovu“

Série mohou být nápomocné při hledání instrukcí (např. „jak nakreslit sovu“), obrázků jednoho stejného objektu (např. auto) z různých úhlů nebo podobných stylů (oblečení z jedné kolekce).

Série je tvořena pomocí algoritmu hierarchického seskupování, které hledá obrázky s určitým nastavením vlastností (společné předměty, barvy, detaily, rozměr) a pak je spojuje do určitých skupin. Nová funkce je pokračováním funkce vizuálního vyhledávání, kterou Yandex spustil v září. Vizuální vyhledávání hledá na internetu zobrazení, která jsou podobná vzorovému obrázku.

Zdroj: http://lenta.ru/news/2013/10/25/series/