+420 775 900 123

Yandex je stále dokonalejší

Populární Yandex všem oznámil, že nyní je možné v jeho obrázcích najít tzv. série. Společnost Yandex přidala do služby „Yandex.Obrázky“ novou funkci vyhledávání sérií zobrazení. Funkce umožňuje nalézt obrázky, které jsou na jedné či jiné webové stránce a vizuálně jsou si vzájemně podobné. Tato zobrazení se pak objevují společně ve výsledcích vyhledávání, v bloku „série“.

Výsledky vašich vyhledávání nebudou už jen sada obrázků s libovolným tématem, ale nyní bude možné obrázky určit podle určité blízké podobnosti.

 Yandex

Fragment hlavní stránky „Yandex.Obrázky“

 Yandex

Výsledky vyhledávání na dotaz „Jak postupně nakreslit sovu“

Série mohou být nápomocné při hledání instrukcí (např. „jak nakreslit sovu“), obrázků jednoho stejného objektu (např. auto) z různých úhlů nebo podobných stylů (oblečení z jedné kolekce).

Série je tvořena pomocí algoritmu hierarchického seskupování, které hledá obrázky s určitým nastavením vlastností (společné předměty, barvy, detaily, rozměr) a pak je spojuje do určitých skupin. Nová funkce je pokračováním funkce vizuálního vyhledávání, kterou Yandex spustil v září. Vizuální vyhledávání hledá na internetu zobrazení, která jsou podobná vzorovému obrázku.

Zdroj: http://lenta.ru/news/2013/10/25/series/

Zkušenosti klientů
“Se společností PartnerCIS spolupracujeme již přes rok a hlavní pozitiva spatřujeme v osobním, profesionálním a proaktivním přístupu. Z hlediska výsledků se nám kontinuálně daří zvyšovat konverzní poměr, včetně průměrné doby trvání návštěvy, a posilovat pozice zvolených klíčových slov v rámci SEO podpory německého a ruského trhu.”
Ing. JAKUB VANĚK, Ph.D.
Marketing Manager
ISOTRA a.s.

„Díky spolupráci s Partnercis se nám podařilo najít kvalitního partnera pro řešení možností posílení našich webových stránek na zahraničních trzích, především v Rusku. Odváděná práce skutečně odpovídá vynaloženým nákladům.
Nevěřte neosvědčeným “prodejcům teplé vody”, kteří o SEO nemají páru a svými nabídkami denně zkoušejí své nekalé praktiky v mnohých firmách i u živnostníků. U Partnercis máte za své peníze jistotu kvalitních služeb, které vám pomohou.“

Petr Prokeš,
Project manager webu BMT Medical Technology s.r.o.
Ze světa internetu ..

Google rozběhl testování mobilního indexováníGoogle rozběhl testování mobilního indexováníSpolečnost Google se rozhodla k dalšímu klíčovému kroku – spuštění indexování, které se primárně zaměřuje na mobilní verze internetových stránek. Zobrazit více

Google rozšířil reklamy v AdWordsGoogle rozšířil reklamy v AdWordsZvětšené textové reklamy obsahují nově dva nadpisy. Každý z nich může obsahovat až 30 znaků a popis až 80 znaků. Zobrazit více