+420 775 900 123

Sociální sítě dětem do 13 let zakázány

Člen výboru Rady federace pro vědu, vzdělání, kulturu a informační politiku Ruslan Gattarov navrhuje, aby děti mladší 13 let měly zákaz registrovat se na Sociální sítě bez povolení rodičů. Ruslan Gattarov se odvolává na zkušenost z USA, kde toto opatření již funguje. Tento návrh podpořil i první místopředseda výboru Dumy RF pro informační politiku, technologie a komunikaci Vadim Dengin.

Poslanec již dříve vystoupil s iniciativou pod názvem “Na sociální sítě- pouze s občanským průkazem”, ta však vyvolala negativní reakci ze strany internetové společnosti. Podle jeho názoru verifikace uživatelů sociálních sítí dříve nebo později mírná stejně zavedena bude. Nemusí jít zrovna o občanský průkaz, pro identifikaci uživatele může sloužit třeba mobilní telefon. Dále uvedl, že tuto otázku je nezbytné projednat. Již nyní je často nezbytné potvrdit své číslo mobilního telefonu, pokud chceme získat jakoukoliv službu přes mobilního operátora.

Podle odborníků v oblasti internetové bezpečnosti, především na sociálních sítích dětem hrozí největší nebezpečí. Zločinci, kteří se registrují pod smyšlenými jmény, zveřejňují na sociálních sítích pornografické materiály, informace o drogách a další nezákonné informace.

Podle údajů Centra pro bezpečnost internetu v Rusku, více než 20 % uživatelů runetu jsou nezletilí. Sociální sítě návštěvujují pravidelně a tráví na nich více než hodinu času denně.

Zdroj: news.yandex.ru