+420 775 900 123

Sociální sítě dětem do 13 let zakázány

Člen výboru Rady federace pro vědu, vzdělání, kulturu a informační politiku Ruslan Gattarov navrhuje, aby děti mladší 13 let měly zákaz registrovat se na Sociální sítě bez povolení rodičů. Ruslan Gattarov se odvolává na zkušenost z USA, kde toto opatření již funguje. Tento návrh podpořil i první místopředseda výboru Dumy RF pro informační politiku, technologie a komunikaci Vadim Dengin.

Poslanec již dříve vystoupil s iniciativou pod názvem “Na sociální sítě- pouze s občanským průkazem”, ta však vyvolala negativní reakci ze strany internetové společnosti. Podle jeho názoru verifikace uživatelů sociálních sítí dříve nebo později mírná stejně zavedena bude. Nemusí jít zrovna o občanský průkaz, pro identifikaci uživatele může sloužit třeba mobilní telefon. Dále uvedl, že tuto otázku je nezbytné projednat. Již nyní je často nezbytné potvrdit své číslo mobilního telefonu, pokud chceme získat jakoukoliv službu přes mobilního operátora.

Podle odborníků v oblasti internetové bezpečnosti, především na sociálních sítích dětem hrozí největší nebezpečí. Zločinci, kteří se registrují pod smyšlenými jmény, zveřejňují na sociálních sítích pornografické materiály, informace o drogách a další nezákonné informace.

Podle údajů Centra pro bezpečnost internetu v Rusku, více než 20 % uživatelů runetu jsou nezletilí. Sociální sítě návštěvujují pravidelně a tráví na nich více než hodinu času denně.

Zdroj: news.yandex.ru

Zkušenosti klientů
“Se společností PartnerCIS spolupracujeme již přes rok a hlavní pozitiva spatřujeme v osobním, profesionálním a proaktivním přístupu. Z hlediska výsledků se nám kontinuálně daří zvyšovat konverzní poměr, včetně průměrné doby trvání návštěvy, a posilovat pozice zvolených klíčových slov v rámci SEO podpory německého a ruského trhu.”
Ing. JAKUB VANĚK, Ph.D.
Marketing Manager
ISOTRA a.s.
„V rámci naplňování naší marketingové strategie jsme se rozhodli pro implementaci SEO a PPC. Na základě pozitivních referencí jsme jako poskytovatele těchto služeb zvolili společnost PartnerCIS. Již v prvním měsíci spolupráce jsme s potěšením i my zaznamenali kladné výsledky, které přetrvávají až dodnes. Z tohoto důvodu můžeme těm, kdo hledají profesionálního, efektivního a na potřeby zákazníka rychle reagujícího specialistu v oblasti podpory internetové propagace, firmu PartnerCIS vřele doporučit.“
Alexandr Jernek, M.Sc.
produkt manažer
kešner a.s.
Ze světa internetu ..

Google rozběhl testování mobilního indexováníGoogle rozběhl testování mobilního indexováníSpolečnost Google se rozhodla k dalšímu klíčovému kroku – spuštění indexování, které se primárně zaměřuje na mobilní verze internetových stránek. Zobrazit více

Google rozšířil reklamy v AdWordsGoogle rozšířil reklamy v AdWordsZvětšené textové reklamy obsahují nově dva nadpisy. Každý z nich může obsahovat až 30 znaků a popis až 80 znaků. Zobrazit více