Czech English Germany Japanese Russia China Slovakia

+420 577 158 786

Nová podoba zákona o Runetu

Ruský list “Vedomosti” píše o tom, že v Rusku nebude vypracován nový samostatný zákon o internetu. Místo něho budou provedeny pouze úpravy v již existujícím zákoně.

Toto rozhodnutí bylo přijato na zasedání odborné komise pro svobodu internetu a elektronickou komunikaci, kterého se účastnili představitelé společností Yandex, Mail.Ru Group, Ruské asociace elektronických komunikací a dalších společnosti. Na zasedání se projednávala koncepce regulace právních vztahů v Runetu, kterou vypracovali poslanci Státní Dumy a administrace prezidenta RF.

V koncepci se píše, že regulace internetu má napomoci k snížení tempa růstu počítačové kriminality, vytvořit bezpečnější prostředí, chránit práva a svobodu všech jeho účastníků. Kromě toho se musí brát v úvahu otázky ochrany autorských práv v Runetu. Autoři koncepce jsou členové výboru Státní Dumy pro oblast informační politiky, technologie a řízení rozvoje e-demokracie pod záštitou administrace prezidenta a Fondu informační svobody.

Poslanec Státní Dumy Robert Shlegel z politické strany “Jedinaja Rossija” vysvětlil, že na počátku se nepředpokládalo, že bude nutné vytvořit samostatný zákon o internetu. Právě tento poslanec v roce 2010 informoval o projektu zákona na regulaci právních vztahů v internetové síti. Na konci roku 2012 poslanec oznámil, že Státní Duma vypracuje návrh zákona v dubnu roku 2013.

Shlegel zdůrazňoval, že dokument nemá v úmyslu zpřísnit kontrolu, ale při jeho zpracování bude brán ohled na názor představitelů internetového odvětví. Přičemž v lednu roku 2013 bylo známo, že projednání konceptu bylo odloženo z důvodu, že informace o setkání se dostala na veřejnost.

V červenci 2012 Státní Duma přijala zákon, který zavedl v Rusku registraci zakázaných webů. Dokument byl kritizován představiteli internetového odvětví a ochránci práv. Kritika se týkala především nebezpečí, že zákon umožní zavést cenzuru v Runetu.

Zdroj: news.yandex.ru

Zkušenosti klientů

„Díky spolupráci s Partnercis se nám podařilo najít kvalitního partnera pro řešení možností posílení našich webových stránek na zahraničních trzích, především v Rusku. Odváděná práce skutečně odpovídá vynaloženým nákladům.
Nevěřte neosvědčeným “prodejcům teplé vody”, kteří o SEO nemají páru a svými nabídkami denně zkoušejí své nekalé praktiky v mnohých firmách i u živnostníků. U Partnercis máte za své peníze jistotu kvalitních služeb, které vám pomohou.“

Petr Prokeš,
Project manager webu BMT Medical Technology s.r.o.
„V rámci naplňování naší marketingové strategie jsme se rozhodli pro implementaci SEO a PPC. Na základě pozitivních referencí jsme jako poskytovatele těchto služeb zvolili společnost PartnerCIS. Již v prvním měsíci spolupráce jsme s potěšením i my zaznamenali kladné výsledky, které přetrvávají až dodnes. Z tohoto důvodu můžeme těm, kdo hledají profesionálního, efektivního a na potřeby zákazníka rychle reagujícího specialistu v oblasti podpory internetové propagace, firmu PartnerCIS vřele doporučit.“
Alexandr Jernek, M.Sc.
produkt manažer
kešner a.s.
Ze světa internetu ..

Google rozběhl testování mobilního indexováníGoogle rozběhl testování mobilního indexováníSpolečnost Google se rozhodla k dalšímu klíčovému kroku – spuštění indexování, které se primárně zaměřuje na mobilní verze internetových stránek. Zobrazit více

Google rozšířil reklamy v AdWordsGoogle rozšířil reklamy v AdWordsZvětšené textové reklamy obsahují nově dva nadpisy. Každý z nich může obsahovat až 30 znaků a popis až 80 znaků. Zobrazit více