+420 775 900 123

Nová podoba zákona o Runetu

Ruský list “Vedomosti” píše o tom, že v Rusku nebude vypracován nový samostatný zákon o internetu. Místo něho budou provedeny pouze úpravy v již existujícím zákoně.

Toto rozhodnutí bylo přijato na zasedání odborné komise pro svobodu internetu a elektronickou komunikaci, kterého se účastnili představitelé společností Yandex, Mail.Ru Group, Ruské asociace elektronických komunikací a dalších společnosti. Na zasedání se projednávala koncepce regulace právních vztahů v Runetu, kterou vypracovali poslanci Státní Dumy a administrace prezidenta RF.

V koncepci se píše, že regulace internetu má napomoci k snížení tempa růstu počítačové kriminality, vytvořit bezpečnější prostředí, chránit práva a svobodu všech jeho účastníků. Kromě toho se musí brát v úvahu otázky ochrany autorských práv v Runetu. Autoři koncepce jsou členové výboru Státní Dumy pro oblast informační politiky, technologie a řízení rozvoje e-demokracie pod záštitou administrace prezidenta a Fondu informační svobody.

Poslanec Státní Dumy Robert Shlegel z politické strany “Jedinaja Rossija” vysvětlil, že na počátku se nepředpokládalo, že bude nutné vytvořit samostatný zákon o internetu. Právě tento poslanec v roce 2010 informoval o projektu zákona na regulaci právních vztahů v internetové síti. Na konci roku 2012 poslanec oznámil, že Státní Duma vypracuje návrh zákona v dubnu roku 2013.

Shlegel zdůrazňoval, že dokument nemá v úmyslu zpřísnit kontrolu, ale při jeho zpracování bude brán ohled na názor představitelů internetového odvětví. Přičemž v lednu roku 2013 bylo známo, že projednání konceptu bylo odloženo z důvodu, že informace o setkání se dostala na veřejnost.

V červenci 2012 Státní Duma přijala zákon, který zavedl v Rusku registraci zakázaných webů. Dokument byl kritizován představiteli internetového odvětví a ochránci práv. Kritika se týkala především nebezpečí, že zákon umožní zavést cenzuru v Runetu.

Zdroj: news.yandex.ru

Zkušenosti klientů

“Rád bych upřímně doporučil agenturu Partnercis, pro jejich profesionální a intuitivní pomoc v otázce zviditelnění naší společnosti na ruském a německém trhu.S prací agentury jsem jako perfekcionista maximálně spokojen. Jsem rád, že se mohu vždy plně spolehnout na tým zkušených odborníků, kteří rozumí tomu, co dělají a dokáží včas reagovat na všechny podněty z trhu tak, aby to bylo přínosem pro naši společnost. Důležitá je také vzájemná diskuze.
Vážím si osobního zájmu majitele společnosti na fungování správy projektů i jednotlivých kampaní.

Určitě rád mohu doporučit všem, kteří si nevědí rady a vyzkoušeli všechny možné alternativy. Partnercis má v rukávu vždy ještě nějaké to eso a zlaté vejce : ) ”

Ing. Zdeněk Blažek, jr.
marketing manager
Dřevojas, výrobní družstvo
„Sme spokojní ako s kvalitou vytvorených stránok, tak aj so spoluprácou na prebiehajúcej optimalizácii stránok. Vďaka za podporu a spoluprácu tímu PartnerCIS.“
Ing. Kristína Jánošová
Consultant – FOOD
ALS Czech Republic, s. r. o.
Ze světa internetu ..

Google rozběhl testování mobilního indexováníGoogle rozběhl testování mobilního indexováníSpolečnost Google se rozhodla k dalšímu klíčovému kroku – spuštění indexování, které se primárně zaměřuje na mobilní verze internetových stránek. Zobrazit více

Google rozšířil reklamy v AdWordsGoogle rozšířil reklamy v AdWordsZvětšené textové reklamy obsahují nově dva nadpisy. Každý z nich může obsahovat až 30 znaků a popis až 80 znaků. Zobrazit více