Czech English Germany Japanese Russia China Slovakia

+420 577 158 786

Internet v Rusku je nyní levnější a rychlejší

Společnost Yandex zveřejnila statistiku rozvoje internetu v Rusku. Podle údajů z podzimu roku 2012 měsíčně internet využívá 61,2 mil. ruských občanů starších 18 let, což činí více než 52 % dospělých obyvatel země. Z tohoto počtu téměř 47 mil. lidí používá internet denně, přičemž ve velkých městech prakticky všichni mají připojení na internet doma.

thumbnail-400261-mesicni-rust-runetu

Počet příznivců internetu v Rusku stále roste, i když tempo růstu se zpomalilo. Pokud počítáme, že v období od podzimu 2010 do podzimu 2011 počet internetových uživatelů vzrostlo o 17 %, pak v období od podzimu 2011 do podzimu 2012 byl nárůst uživatelů pouze o 12 %. Hlavní zdroj růstu tvoří regiony, 86 % nových uživatelů bydlí za hranicemi Moskvy a Sankt-Petěrburgu.

thumbnail-400198-rust-priznivcu-runetu-podle-regionu

K zvýšení počtu příznivců internetu napomáhá také snížení cen internetu. Podle hodnocení společnosti Yandex, se cena fixního širokopásmového internetu během uplynulého roku snížila téměř čtyřikrát. Nyní pak činí v průměru 26 rub. za 1 MB/s.

thumbnail-400200-rychlost-internetu-podle-tarifu

Uživatelé internetu si nejčastěji pořizují tarifní připojení za cenu 500-600 rub. měsíčně. V regionech rychlost připojení za tyto peníze vzrostla 4,4krát a nyní činí kolem 2 MB/s. V Moskvě se rychlost připojení zvýšila o dvojnásobek. V Sankt-Petěrburgu pak o trojnásobek.

thumbnail-400115-rozdeleni-uzivatelu-mobilniho-internetu

O třetinu se také zvýšil počet uživatelů mobilního internetu. V prosinci roku 2012 se na internet prostřednictvím mobilního zařízení připojovalo kolem 27 % obyvatelů větších měst. Nejčastěji pro toto připojení používali chytré telefony (49 %), v 16 % případů bylo připojení na internet provedeno prostřednictvím tabletu.

thumbnail-400199-cena-mobilniho-pripojeni

Podíl obyčejných mobilních telefonů se v internetovém tarifu snížil o polovinu, nyní činí 34 %. Průměrná náklady na mobilní přístup k internetu v březnu roku 2013 činily 108 rub. za 1 GB provozu. Nejlevnější mobilní připojení je v Južnom federal’nom okruge.

Zdroj: news.yandex.ru

Zkušenosti klientů

“Rád bych upřímně doporučil agenturu Partnercis, pro jejich profesionální a intuitivní pomoc v otázce zviditelnění naší společnosti na ruském a německém trhu.S prací agentury jsem jako perfekcionista maximálně spokojen. Jsem rád, že se mohu vždy plně spolehnout na tým zkušených odborníků, kteří rozumí tomu, co dělají a dokáží včas reagovat na všechny podněty z trhu tak, aby to bylo přínosem pro naši společnost. Důležitá je také vzájemná diskuze.
Vážím si osobního zájmu majitele společnosti na fungování správy projektů i jednotlivých kampaní.

Určitě rád mohu doporučit všem, kteří si nevědí rady a vyzkoušeli všechny možné alternativy. Partnercis má v rukávu vždy ještě nějaké to eso a zlaté vejce : ) ”

Ing. Zdeněk Blažek, jr.
marketing manager
Dřevojas, výrobní družstvo
„V rámci naplňování naší marketingové strategie jsme se rozhodli pro implementaci SEO a PPC. Na základě pozitivních referencí jsme jako poskytovatele těchto služeb zvolili společnost PartnerCIS. Již v prvním měsíci spolupráce jsme s potěšením i my zaznamenali kladné výsledky, které přetrvávají až dodnes. Z tohoto důvodu můžeme těm, kdo hledají profesionálního, efektivního a na potřeby zákazníka rychle reagujícího specialistu v oblasti podpory internetové propagace, firmu PartnerCIS vřele doporučit.“
Alexandr Jernek, M.Sc.
produkt manažer
kešner a.s.
Ze světa internetu ..

Google rozběhl testování mobilního indexováníGoogle rozběhl testování mobilního indexováníSpolečnost Google se rozhodla k dalšímu klíčovému kroku – spuštění indexování, které se primárně zaměřuje na mobilní verze internetových stránek. Zobrazit více

Google rozšířil reklamy v AdWordsGoogle rozšířil reklamy v AdWordsZvětšené textové reklamy obsahují nově dva nadpisy. Každý z nich může obsahovat až 30 znaků a popis až 80 znaků. Zobrazit více