+420 775 900 123

Internet v Rusku je nyní levnější a rychlejší

Společnost Yandex zveřejnila statistiku rozvoje internetu v Rusku. Podle údajů z podzimu roku 2012 měsíčně internet využívá 61,2 mil. ruských občanů starších 18 let, což činí více než 52 % dospělých obyvatel země. Z tohoto počtu téměř 47 mil. lidí používá internet denně, přičemž ve velkých městech prakticky všichni mají připojení na internet doma.

thumbnail-400261-mesicni-rust-runetu

Počet příznivců internetu v Rusku stále roste, i když tempo růstu se zpomalilo. Pokud počítáme, že v období od podzimu 2010 do podzimu 2011 počet internetových uživatelů vzrostlo o 17 %, pak v období od podzimu 2011 do podzimu 2012 byl nárůst uživatelů pouze o 12 %. Hlavní zdroj růstu tvoří regiony, 86 % nových uživatelů bydlí za hranicemi Moskvy a Sankt-Petěrburgu.

thumbnail-400198-rust-priznivcu-runetu-podle-regionu

K zvýšení počtu příznivců internetu napomáhá také snížení cen internetu. Podle hodnocení společnosti Yandex, se cena fixního širokopásmového internetu během uplynulého roku snížila téměř čtyřikrát. Nyní pak činí v průměru 26 rub. za 1 MB/s.

thumbnail-400200-rychlost-internetu-podle-tarifu

Uživatelé internetu si nejčastěji pořizují tarifní připojení za cenu 500-600 rub. měsíčně. V regionech rychlost připojení za tyto peníze vzrostla 4,4krát a nyní činí kolem 2 MB/s. V Moskvě se rychlost připojení zvýšila o dvojnásobek. V Sankt-Petěrburgu pak o trojnásobek.

thumbnail-400115-rozdeleni-uzivatelu-mobilniho-internetu

O třetinu se také zvýšil počet uživatelů mobilního internetu. V prosinci roku 2012 se na internet prostřednictvím mobilního zařízení připojovalo kolem 27 % obyvatelů větších měst. Nejčastěji pro toto připojení používali chytré telefony (49 %), v 16 % případů bylo připojení na internet provedeno prostřednictvím tabletu.

thumbnail-400199-cena-mobilniho-pripojeni

Podíl obyčejných mobilních telefonů se v internetovém tarifu snížil o polovinu, nyní činí 34 %. Průměrná náklady na mobilní přístup k internetu v březnu roku 2013 činily 108 rub. za 1 GB provozu. Nejlevnější mobilní připojení je v Južnom federal’nom okruge.

Zdroj: news.yandex.ru

Zkušenosti klientů
„V rámci naplňování naší marketingové strategie jsme se rozhodli pro implementaci SEO a PPC. Na základě pozitivních referencí jsme jako poskytovatele těchto služeb zvolili společnost PartnerCIS. Již v prvním měsíci spolupráce jsme s potěšením i my zaznamenali kladné výsledky, které přetrvávají až dodnes. Z tohoto důvodu můžeme těm, kdo hledají profesionálního, efektivního a na potřeby zákazníka rychle reagujícího specialistu v oblasti podpory internetové propagace, firmu PartnerCIS vřele doporučit.“
Alexandr Jernek, M.Sc.
produkt manažer
kešner a.s.

“Rád bych upřímně doporučil agenturu Partnercis, pro jejich profesionální a intuitivní pomoc v otázce zviditelnění naší společnosti na ruském a německém trhu.S prací agentury jsem jako perfekcionista maximálně spokojen. Jsem rád, že se mohu vždy plně spolehnout na tým zkušených odborníků, kteří rozumí tomu, co dělají a dokáží včas reagovat na všechny podněty z trhu tak, aby to bylo přínosem pro naši společnost. Důležitá je také vzájemná diskuze.
Vážím si osobního zájmu majitele společnosti na fungování správy projektů i jednotlivých kampaní.

Určitě rád mohu doporučit všem, kteří si nevědí rady a vyzkoušeli všechny možné alternativy. Partnercis má v rukávu vždy ještě nějaké to eso a zlaté vejce : ) ”

Ing. Zdeněk Blažek, jr.
marketing manager
Dřevojas, výrobní družstvo
Ze světa internetu ..

Google rozběhl testování mobilního indexováníGoogle rozběhl testování mobilního indexováníSpolečnost Google se rozhodla k dalšímu klíčovému kroku – spuštění indexování, které se primárně zaměřuje na mobilní verze internetových stránek. Zobrazit více

Google rozšířil reklamy v AdWordsGoogle rozšířil reklamy v AdWordsZvětšené textové reklamy obsahují nově dva nadpisy. Každý z nich může obsahovat až 30 znaků a popis až 80 znaků. Zobrazit více