+420 775 900 123

Nová doména v zóně .РУС ještě letos

Mezinárodní kooperace ICANN nedávno schválila žádost, která byla podaná na vytvoření další národní cyrilické domény v zóně .РУС. Žádost již prošla počáteční prověrkou, což je nejdůležitější etapa pro vytvoření nové domény. Zbývající část procesu je již pouze formální záležitostí. Doména .РУС se tedy v internetu může objevit již na konci roku 2013.

V dubnu tohoto roku společnost ICANN plánuji schválit ještě několik dalších desítek národních domén, včetně cyrilických domén pro Rusko: . МОСКВА, .ДЕТИ (v rámci projektu na vytvoření tzv. “Internetu pro děti”), .САЙТ a .ОНЛАЙН. Podle slov odborníků, existence nových zón umožní majitelům webů vybrat si hezčí a zároveň stručný název. Kromě toho značně sníží cenu registrace domény v tradiční ruské zóně. V současné době je dosti těžké vybrat hezkou a chytlavou doménu v zoně .RU, stejně tak v zóně .РФ.

Představitel společnosti “Ru-Center” se domnívá, že na spuštění nové domény je třeba 1-2 mil. USD. Podle jeho slov zpracování žádosti ICANN bude stát přibližně 185 000 USD a také bude třeba zajistit prostředky pro podporu fungování domén.

V současné době je v národní cyrilické zóně .РФ zaregistrováno více než 784 tisíc doménových jmen. Základní „latinská“ zóna .RU se může pochlubit již 4,465 mil. zaregistrovaných jmen, již trochu zastaralá zóna .SU (Sovětský svaz) má 120 tis. domén. Je docela pravděpodobné, že vznik nové domény opět rozbouří trh a také získá šanci na úspěch. Kromě chytlavých názvů užití cyrilice v názvu domény může být také dalším faktorem pro úspěšnou propagaci v TOP vyhledávacích systémech.

thumbnail-670357-novost-9

Zdroj: www.woolfs.ru/news/

Zkušenosti klientů
„Sme spokojní ako s kvalitou vytvorených stránok, tak aj so spoluprácou na prebiehajúcej optimalizácii stránok. Vďaka za podporu a spoluprácu tímu PartnerCIS.“
Ing. Kristína Jánošová
Consultant – FOOD
ALS Czech Republic, s. r. o.

“Rád bych upřímně doporučil agenturu Partnercis, pro jejich profesionální a intuitivní pomoc v otázce zviditelnění naší společnosti na ruském a německém trhu.S prací agentury jsem jako perfekcionista maximálně spokojen. Jsem rád, že se mohu vždy plně spolehnout na tým zkušených odborníků, kteří rozumí tomu, co dělají a dokáží včas reagovat na všechny podněty z trhu tak, aby to bylo přínosem pro naši společnost. Důležitá je také vzájemná diskuze.
Vážím si osobního zájmu majitele společnosti na fungování správy projektů i jednotlivých kampaní.

Určitě rád mohu doporučit všem, kteří si nevědí rady a vyzkoušeli všechny možné alternativy. Partnercis má v rukávu vždy ještě nějaké to eso a zlaté vejce : ) ”

Ing. Zdeněk Blažek, jr.
marketing manager
Dřevojas, výrobní družstvo
Ze světa internetu ..

Google rozběhl testování mobilního indexováníGoogle rozběhl testování mobilního indexováníSpolečnost Google se rozhodla k dalšímu klíčovému kroku – spuštění indexování, které se primárně zaměřuje na mobilní verze internetových stránek. Zobrazit více

Google rozšířil reklamy v AdWordsGoogle rozšířil reklamy v AdWordsZvětšené textové reklamy obsahují nově dva nadpisy. Každý z nich může obsahovat až 30 znaků a popis až 80 znaků. Zobrazit více